Letní příměstský tábor se v Jaderné elektrárně Dukovany letos odehrává již potřetí. „O první dva ročníky byl mezi zaměstnanci a jejich dětmi velký zájem, dva turnusy byly vždy rychle obsazené. Proto jsme letos zorganizovali ještě třetí turnus,“ říká organizátorka Kristýna Vohlídková.

Zázemí našli mladí táborníci v základní škole v nedalekých Dukovanech, které jsou partnerskou obcí elektrárny. Pro děti je připraven pestrý program. Každé ráno se odpojí od svých rodičů v Infocentru, které si v průběhu tábora také důkladně probádají, a dozví se více o prostředí, kde jejich rodiče pracují. Jedno odpoledne stráví také v elektrárně, kde navštíví operační středisko dukovanských hasičů a vyzkouší si jejich vybavení. Mají také možnost projet se autobusem areálem elektrárny a seznámit se s činností speciální zásahové jednotky policie ČR, což je pro děti obzvlášť lákavé. Že se děti o bezpečnost živě zajímají a mají spoustu detailních znalostí, dokazují jejich zvídavé dotazy, které svým průvodcům pokládaly. Uprostřed týdne děti čeká pěší výlet do zajímavého místa nedaleko elektrárny, s dokřupava opečeným obědem v podobně šťavnatých špekáčků.

„Na táboře je zábava, máme hodné vedoucí, líbil se mi celodenní výlet, kde jsme si sami museli rozdělat oheň a ušli jsme osm kilometrů,“ hodnotí průběh tábora Adam Ivan, jehož tatínek zastává v jaderné elektrárně pozici technologa v útvaru péče o zařízení.

„Moji dva synové jezdí na dukovanský příměstský tábor každý rok. Vždy se těší a z tematicky zaměřených programů jsou nadšeni. Získají tady krom jiného také spoustu nových kamarádů,“ říká expert dodavatelského systému Pavel Šimka.