Jde o charitativní projekt pro děti z domovů v Náměšti nad Oslavou a Hrotovicích, který bude doplněn také akcí Plyšáci. Při ní diváci o jedné z přestávek hokejového duelu doslova zasypou, na pokyn moderátora, děti a ledovou plochu těmito hračkami. Třebíčský klub při podobných derby-utkání pravidelně pořádá různé akce pro diváky a tentokrát se rozhodl udělat radost právě dětem.

„Přesně před rokem jsme konstatovali, že charitativní projekt Dvakrát v roce Vánoce měl ohromný úspěch a že jej budeme v roce 2013 opakovat. Před několika týdny jsme se spojili s vedením obou dětských domovů a vzájemně jsme se ujistili, že s akcí chceme a budeme pokračovat i letos," nastínil marketinkový ředitel Horácké Slavie Daniel Šlapák, jak se zrodila myšlenka na uspořádání druhého ročníku charitativní a účelné akce.

Termín není náhodný

Obchodní ředitel třebíčských hokejistů naplánoval druhé Vánoce na souboj rivalů z Kraje Vysočina záměrně. „Druhý ročník je uspořádán právě na derby s Duklou Jihlava, a to z jednoduchého důvodu větší návštěvy, a tím i větší odezvy. Věříme, že diváci akci podpoří," vysvětluje Daniel Šlapák.

Ten prostřednictvím klubového webu požádal o zapojení širokou veřejnost. „Určitě v mnoha skříních, krabicích nebo třeba poličkách zůstaly hračky a dárky, které již pro vás nemají smysl, ale udělaly by velkou radost někomu jinému, jako například knížky pro děti či třeba stolní hry a jiné věci, na které se pouze práší. Pokud budete chtít, tak všechny tyto věci mohou dostat opět svůj smysl a mohou udělat podruhé někomu radost," doplňuje k akci obchodní a marketingový manažer třebíčského klubu.

Podle Šlapákových slov měl loňský ročník velký ohlas. „Z reakcí, které jsme loni dostali z dětských domovů v Náměšti nad Oslavou a Hrotovicích, víme, že akce se líbila jak dětem, tak i pracovníkům obou domovů," říká obchodní ředitel klubu.

Plyšáci pro děti nemocné i zraněné

„Plyšáci pak udělali radost dětem v třebíčské nemocnici a také v popáleninovém centru v Brně. Věříme proto, že i letošní akce proběhne úspěšně. Znovu jsme pozvali děti z obou zmiňovaných dětských domovů. Přijede jich celkem patnáct, plus doprovod. Projekt má navíc velké renomé i u našich partnerů," hlásí marketinkový manažer třebíčské Horácké Slavie.