„Naše děti jsou z účasti na jarmarku nadšené. Část výrobků vznikala již v průběhu roku, v současné době přípravy finišují. Některé děti mají menší zkušenosti s vánočními jarmarky z Jemnice, kterých se již několik roků také účastní. Prodávání v Albertu ale bude pro všechny premiéra a určitě i nezapomenutelný zážitek," uvedla ředitelka Dětského domova v Jemnici Jiřina Kühnelová. Děti budou prodávat výrobky z pediku, drátků, korálků, vánoční perníčky a další drobné výrobky. „Na své zákazníky se budou děti těšit od devíti hodin. Od jara absolvovaly školení Obchodníkem snadno a rychle, díky kterému se dozvěděly více o volbě sortimentu, chování k zákazníkům, marketingu či týmové spolupráci," dodala ředitelka Kühnelová.

Po dokončení školení obdržely dětské domovy finanční příspěvek na zakoupení surovin pro výrobu svých vánočních produktů. Veškerý výtěžek, jejž na jarmarku utrží, poputuje z části konkrétnímu dítěti, které výrobek vytvořilo, a z části poslouží na společnou aktivitu všech dětí zapojených do projektu.

Projektu se celkově účastní 60 dětských domovů z celé republiky a probíhá od 27. listopadu do 19. prosince. Pořádá ho Nadační fond Albert společně s neziskovou organizací Spolu dětem.

DAVID ŠIBOR