„Název obce nevznikl od loučení, ale po loukách nebo lukách. Dříve jsme se nazývali Nalučí. Na akci pro děti se nám ale Naloučení hodilo," vysvětlil starosta Antonín Havlíček.

Celodenní zábavný program připravilo pro děti několik místních lidí. Pro Denisu Sklenářovou z Naloučan byly největší atrakcí skákací hrady. Do školy se podle vlastních slov už těšila. „Tedy hlavně na kamarádky," vyznala se čerstvá žákyně sedmého ročníku.

Během prázdnin prožila několik hezkých chvil. „Byla jsem na Slovensku a taky v Domažlicích s babičkou. Na tábor jsem nejela, ty moc nemusím," poznamenala.

Kromě ní se zábavného dne v Naloučanech účastnily i děti z okolí. „Pravidelně k nám jezdí lidé ze sousedních Ocmanic i Náměště," dodal naloučanský starosta.

Užili si i dospělí

Kromě dětí se na travnatém hřišti vyřádili i dospělí. Nejvíce se bavili u střelby ze vzduchovky. Pohyblivé terče v podobě divokých prasat z malých plíšků zajistili místní myslivci. „Moje děti už jsou větší, už se zabaví s ostatními dětmi, takže my s manželkou zkoušíme střelbu," řekl Dušan Musil z Naloučan.

Na střelnici se mu dařilo, podobně jako dětem při malém fotbálku. Kromě hráčů po hřišti pobíhaly i kočky nebo divoké šelmy. Stačily k tomu speciální barevné fixy pro malování na obličej. Fronta na změnu vizáže nebrala konce.

Prázdninové dovádění dnes děti školou povinné vyměnily za aktovku. Cestu přes nejrizikovější místa jim pomáhají bezpečně zvládnout policisté, kteří hlídkují u přechodů.

Nejbližší prázdniny čekají na žáky za necelé dva měsíce. Podzimní volno bude trvat od 27. do 29. října.