Starosta Ivo Uher odřekl svou účast

Podle informací Deníku měl výstřel vyjít ze zbraně, kterou držel v ruce vrchní strážník Dalibor Šrůtek. Právě Šrůtek však celou událost ze začátku zapíral. Tvrdil, že ke střelbě nedošlo.

O incidentu se však dozvěděl starosta Ivo Uher, který je ze zákona velitelem MP. „Proto jsem podal i trestní oznámení na neznámého pachatele,“ uvedl.

Ani Uhra však vrchní strážník o události zprvu neinformoval. Starosta proto nevyloučil, že neblahá událost může stát strážníka Dalibora Šrůtka místo.

Za jakých okolností vlastně padl výstřel? Kdo byl v tu chvíli na služebně přítomen? Proč všichni mlčí? To právě v těchto dnes šetří kriminalisté ze státní policie.

Podle poznatků Deníku se však lidé znalí poměrů na třebíčské radnici obávají, že celá kauza „vyšumí“ do ztracena. Pokud vás celá kauza zajímá, přijďte dnes na akci Den s deníkem na Karlovo náměstí v Třebíči. Právě výstřel na služebně MP bude jejím hlavním tématem.

Diskuse se měl zúčastnit také starosta Ivo Uher. Včera však svou účast odřekl. Nelíbil se mu článek Střelbu na služebně městské policie obestírá záhada, který vyšel ve speciálním vydání Třebíčského deníku. „Ten text je za hranicí mé míry vkusu a tolerance,“ vysvětlil starosta.