Ta má vyjádřit podporu tibetskému lidu, utlačovanému komunistickou Čínou.
Osm opozičních zastupitelů města, kteří se rozhodli vyjádřit svůj nesouhlas srocením před městským úřadem, prý davy neočekávalo.

„Ani jsme je nesvolávali. My tady pokračujeme v zasedání zastupitelstva. Čekáme na odpověď, proč radnice vlajku nevyvěsila,“ řekl lídr opozice Pavel Heřman. Během půlhodinového protestu však nikdo z radních s odpovědí nepřišel. Většinu přítomných to nepřekvapilo. „Nečekám, že z té bandy zbabělců někdo přijde. Je to stejné jako v prosinci, kdy se odvážil jen starosta,“ dal se slyšet Vladislav Bělaška. Své přítomnosti i přes skromnou účast nelitoval.
„Vyjádřil jsem svůj nesouhlas s okupací Tibetu. Solidaritu by měl projevit každý,“ míní.

Uvnitř radnice byl včera přítomný jen jediný radní, místostarosta Stanislav Mastný. Jednání opozičních zastupitelů považoval za nešťastné. „Proč se zviditelňují na tomto případu a nebojují za lidská práva třeba na Kubě? Tibet je populární záležitost. Mohl bych očekávat sepisování petic proti účasti našich sportovců na olympijských hrách v Číně. Proč se tak neděje?“, ptal se. K rozhodnutí nevyvěsit vlajku dal tisku stručnou odpověď. „Rada města ani zastupitelstvo nepřijaly většinové stanovisko. V běžné společnosti bývá pravidlem respektovat rozhodnutí většiny. Pokud to někdo nedělá, chová se jako anarchista,“ vyjádřil se.

A jaký má podle opozice požadované vyvěšení vlajky smysl? Prý jasný. „Ukázat větším státům, že si nemohou dovolovat všechno. Solidarita mezi malými zeměmi musí být,“ tvrdí Petr Škarabela.