Jde o Sokolskou, Janouškovu a především frekventovanou Znojemskou. „Musím zdůraznit, že se bude pracovat po dva víkendy, kdy jezdí nejméně aut. Přesné termíny teprve stanovíme,“ uvedl třebíčský starosta Pavel Pacal.

A upřesnil, že Znojemskou dělníci opraví v úseku od archivu muzea po viadukt. Jeden víkend stroje vozovku zfrézují, druhý víkend dělníci položí nový povrch.

Hasiči. Ilustrační fotografie.
Na Třebíčsku hořela bioplynka, škoda je půl milionu

Už se ví i o dalších uzavírkách, na které můžou řidiči při cestě městem narazit. Do 7. června budou neprůchozí chodníky v ulicích Kosmákova, Sedlákova, Hrotovická. V ulici Sedlákova má být uzavírka silnice do 19. dubna a pak ještě od 4. do 7. května. Objízdná trasa povede ulicemi Kosmákova, Březinova, Mrštíkova, Nerudova a Sedlákova.

Do 7. května firma dělá chodník v ulici Velkomeziříčská. Jeden jízdní pruh je uzavřený, směrem nahoru auta jezdí jedním jízdním pruhem. Objížďka pro směr dolů vede ulicemi Velkomeziříčská, Modřínová, Samešova, Rafaelova a Brněnská.

Základní škola v Okříškách, ilustrační foto.
Vchod nechá škola v Okříškách hlídat ještě ostřeji. Jako prevenci před tragedií

Město se chystá opravovat vozovku v Brněnské ulici a od kruhového objezdu po nahoru ve Velkomeziříčské. To se uskuteční na etapy v období od května do července.

Otazník zatím visí nad ulicí Spojovací, je asi padesátiprocentní pravděpodobnost, že ji letos silničáři opraví. Pokud k tomu dojde, práce potrvají asi dva týdny.

A vůbec se nebude dělat ulice Táborská. Kompletní rekonstrukce je odložená o rok.