„Když opadá listí, je to hodně vidět. Celkově mi ale připadá neskutečné, aby se něco takového dělo. Už jsme upozorňovali radnici letos na jaře, aby zajistila úklid, zatím ale nic,“ uvedl jeden z chatařů, který si přál zůstat v anonymitě.

Podle jeho slov někdo dokonce na černou skládku nedávno vyvezl pytle s barvami. „Poté, co se zmínka objevila na sociálních sítích, policisté pytle odvezli,“ konstatoval chatař a dodal, že jde o dlouhodobě neřešený problém.

Třebíčská mluvčí Irini Martakidisová uvedla, že radnice o problému ví. „Připravujeme odstranění této černé skládky, která je vzhledem k rozsahu naplánovaná teď na podzim. Pytle s barvami jsme nechali zlikvidovat. Prevencí bude pravidelná kontrola lokality, umístění informačních cedulí a případně fotopast,.“ sdělila.

Skoro to vypadá, jakoby si zastrčené místo nedaleko železničního přejezdu oblíbil někdo konkrétní a jezdil tam pravidelně. Vede k němu polní cesta právě od přejezdu.

Pavel Gregor, jednatel společnosti Esko-T, která provozuje sběrné dvory ve městě, řekl, že je v plánu tam příští týden přistavit kontejner. Jen kroutí hlavou nad obsahem černé skládky. „Jsou tam vyhozené věci, které se na sběrném dvoře normálně berou. Viděl jsem kolo i sedačku. Lidi jsou zkrátka takoví, jací jsou,“ poznamenal.

„Po víkendu nebo po pracovní době sběrného dvora se vždycky něco před bránou najde, protože lidi jedou později. Nevím, co ale jiné nutí, aby to házeli zezadu,“ řekl.

Na sběrném dvoře poblíž brány je kamery. „Ovšem je nasměrovaná jen před sběrný dvůr, co se děje dál, nemonitoruje,“ vysvětlil Gregor.

Ostatní sběrné dvory ve městě tento problém neřeší. „Na Klinkách jsou naproti domy, lidé z nich před areál vidí, což odrazuje. Na Hrotovické se to taky neděje, tamní trojsměnný provoz zřejmě rovněž odrazuje. Borovina je opuštěná, nikde nikdo, tak si troufnou,“ zhodnotil situaci Pavel Gregor.