„Má to jednu zvláštnost, která dřív nebyla. V případě řadovek majitel pozemku obdrží i hotový projekt a vyřízené stavební povolení. Nebude prostor na vlastní kreace jednotlivých stavebníků. Je možné však při stavbě změnit vnitřní uspořádání, vizuálně budou domy zvenčí jednotné,“ uvedl třebíčský místostarosta Pavel Janata (KDU-ČSL).

Rekonstrukce hokejového stadionu v Třebíči se stala jablkem sváru tamních zastupitelů.
Opozici vadí luxusní restaurace na stadionu. Starosta to nazval hrubou demagogií

Nelze skoupit víc parcel

Vyvolávací ceny pozemků jsou stanoveny podle výměry a pohybují se na částkách 1620 až 1630 korun za metr čtvereční. Město se při stanovení ceny řídilo znaleckým posudkem. Minimální příhoz je 20 tisíc, finanční jistota 80 tisíc. Aukce se uskuteční 13. března, do 11. března musejí zájemci složit finanční jistotu.

„V podmínkách prodeje je stanoveno, že nelze, aby jeden člověk skoupil více pozemků. Kolaudace musí být do 31. prosince 2021. Platí to i v případě, že někdo pozemek koupí a pak prodá dál. Nový kupec je povinen pravidla dodržet, aby nezůstával dům dlouho rozestavěný,“ vysvětlil Janata, když tento bod programu schvalovalo třebíčské zastupitelstvo. Nakonec zvedli ruku pro všichni přítomní zastupitelé.


Za čtyři až pět milionů

Jednotlivé parcely mají podle Janaty rozlohu od 331 do 481 metrů čtverečních. Řadovky budou mít přízemí a jedno patro, dále rovnou střechu. Budou tak velmi podobné dosavadním novostavbám v této lokalitě. A kolik bude nutné investovat do samotné stavby rodinného domu? „Projekt nemá položkový rozpočet. Ale co jsem se bavil s odborníky, tak by měla výstavba domu vyjít na čtyři až pět milionů korun,“ přiblížil vedoucí odboru správy majetku a investic na třebíčské radnici Pavel Kraus.

Pavel Iša na výstavě o třebíčských koželuzích.
Potomek třebíčských koželuhů schraňuje rodinné dokumenty