Nebezpečné nástrahy někdo rozházel v okolí Nové ulice. Žije tam několik pejskařů. Podobné chování je šokovalo. „Sám mám pejska. Když teď půjdeme na procházku, nespustím ho z očí. A to jsem si na něj dával vždycky pozor. Nepamatuji si, že by se to něco podobného stalo. Ani mě nenapadá důvod, proč by někdo něco takového dělal. Je to odporné,“ uvedl obyvatel Dalešic. Kvůli bezpečnosti si přál nepublikovat jméno, Deník ho však zná. Více podrobnosti získal Deník také od policie, která nyní případ prošetřuje.

Ani starosta Loukota si podobnou událost nevybavuje. „Je to naprosto ojedinělé. S pejskaři tu problémy nebývají. Chovají se slušně. Ani Nová ulice se tomu nijak nevymyká,“ přiblížil. V Dalešicích našli celkem dvě návnady. „Už jsou zlikvidované. Nevím, proč je tady někdo rozházel. Možná měl zkrat. Snad to byl ojedinělý exces. Rozhlasem jsme hlásili, že někdo párky s hřebíky rozházel. Místní o tom vědí a musí být se psy opatrní,“ doplnil Loukota.

Hřebíky ničí pneumatiky v Třebíči.
Někdo rozhazuje po Třebíči hřebíky a ničí pneumatiky aut. Hrozí mu i rok vězení

Případem se zabývá také policie. Podle mluvčí Jany Kroutilové se policisté s podobnými událostmi nesetkávají často. „Statistiku takového jednání však neevidujeme. O události v Dalešicích policisté informace zjistili a v současné době provádějí šetření,“ informovala Kroutilová.

Na chatu v Dalešicích dojíždí z Brna Zdeněk Mlčák. Je podle svých slov srdcem pejskař, přestože žádného chlupáče v současnosti nemá. „Za svých sedmdesát let jsem pár psů už odchoval. Se snahou je otrávit jsem se v minulosti také setkal. Je to smutné. Naštěstí to vždycky dobře dopadlo. Psům se nic nestalo. A rád může být ten, kdo to dělal. Kdyby se mi dostal do rukou, urazím mu hlavu. Snad policie viníka chytne. Nebo se vzpamatuje a nechá toho sám,“ řekl Mlčák.