Část cyklostezky město Hrotovice za přispění jaderné elektrárny zbudovalo už v loňském roce. Zhruba dvoukilometrový úsek začínal u rybníku Bezděkov mezi Valčí a Dalešicemi a končil na půli cesty do nejmenšího města třebíčského okresu.

„Aby cyklisté mohli bezpečně dojet až do Hrotovic, požádalo město začátkem letošního roku opět o dotaci Státní fond dopravní infrastruktury na druhou etapu výstavby cyklostezky a bylo ve své žádosti úspěšné. Druhá etapa tedy navazuje na první část cyklostezky a pokračuje kolem areálu ZD Hrotovice k Hornímu rybníku,“ popsala starostka Hana Škodová.
Jeden a půl kilometru dlouhá a tři metry široká asfaltová stezka s asfaltových povrchem vyšla na téměř 11 milionů korun, dotace pokryla 85 procent ceny.

Cyklostezka navazuje na cyklostezku Jihlava - Český Těšín, která prochází Hrotovicemi a pokračuje přes Spálené boroví, Mstěnice a Rouchovany. „Cílem města Hrotovice bylo zajistit bezpečné turisticko-cyklistické propojení zajímavých lokalit, například Muzea Hrotovicka, hotelu Zámek Valeč, Pivovaru Dalešice. Věříme, že cyklostezka bude i úžasným zážitkem pro bruslaře, rodiny s malými dětmi, pro které může být dobrým tréninkovým místem k výuce jízdy na kole nebo in-line bruslích,“ podotkla Hana Škodová.