Od zítřka do neděle bude náměšťská dráhařská cyklistka Lenka Valová usilovat o body na dubnové mistrovství světa i letní olympijské hry v Pekingu. Ty zaručí úspěch ve třetím díle Světového poháru v Los Angeles.

„Spolu se mnou odletěli do Los Angeles ještě Denis Špička, Tomáš Bábek a Adam Ptáčník,“ upřesňuje sprinterka Dukly Brno a pokračuje: „Doufám, že se mi podaří výrazně prosadit i na mezinárodní scéně. Musím zajet co nejrychlejší časy, abych se kvalifikovala na šampionát v Manchesteru. Další příležitost budu mít ještě v únoru v Dánsku.“

K úspěchu by měla Valové pomoci nová přilba. „Všichni se na start postavíme v nových přilbách Giro,“ pochvaluje si sprinterská specialistka.
Formu si otestovala na mezinárodních závodech ve Vídni, kde si vyzkoušela netradiční kombinaci scratche a bodovacího závodu. „Ve scratchi jsem ve spurtu prohrála jen s Martinou Růžičkovou a v bodovačce jsem skončila jedenáctá,“ prozrazuje své výsledky.

Náměšťská dráhařka si na nudnou přípravu nemůže stěžovat. Dril v posilovně a na oválu si proložila i zimním zpestřením. „Kromě hokeje, který hraji už dlouho, jsem si vyzkoušela na konci loňského roku i rychlobruslení,“ usmívá se Valová.
A na dlouhých nožích si nevedla špatně, ve víceboji skončila na Pilské nádrži ve víceboji na šestém místě.