„Půl milionu získal Dobrovolný svazek obcí Jihlava-Třebíč-Raabs od Kraje Vysočina. Lávka by měla být opravená do konce května. Jinak neplánujeme žádnou větší úpravu stezky. Počítáme jen s běžnou údržbou, kterou zajišťují členské obce. To se týká například sečení trávy, doplnění poškozených značek či úklidu po přívalových deštích,“ uvedl jihlavský zastupitel Jaroslav Vymazal, který je zvědavý, v jakém stavu budou některé úseky po skončení těžby kůrovcového dřeva.

Cyklisté a místní obyvatelé se na opravenou lávku těší. „Prkna jsou tam shnilá. Před mostem stojí vyvěšená cedule, která upozorňuje, že je vstup na vlastní nebezpečí. Zájem cyklistů přesto neutuchá a jezdí tam pořád. Přes most chodí i chataři či turisté, kteří vyhledávají přírodu. Sám tam občas projíždím na motorce. Nikomu se zatím nic nestalo. Až to bude spravené, půjdu se na podívat,“ předeslal Zdeněk Netolička z Přibyslavic.

Podobnou úpravu lávky cyklostezka zažila v roce 2019 v Jemnici. Tehdy oprava stála přes dvě stě tisíc. Zkvalitnění povrchu cyklotrasy se pak letos dočkal úsek mezi lávkou v Heleníně a železničním přejezdem.