Starosta Vladimír Měrka věří, že tentokrát bude soutěž úspěšná. „Máme indicie, že nabídky dostaneme. Zaznamenali jsme dotazy od firem, které se o zakázku zajímají,“ řekl.

První kolo výběrového řízení radnice zrušila, protože firmy chtěly za práci víc, než radnice očekávala. Zejména vybavení interiérů překonalo plánovaný rozpočet několikanásobně. Do druhého kola poslala radnice zakázku už bez nábytku, seškrtala i některé další položky. „Snažili jsme se stavbu zlevnit. Zmírnili jsme i termíny výstavby,“ zmínil starosta Měrka.

Zájem o rekonstrukci sokolovny ale nikdo neprojevil ani napodruhé, ani v třetím kole tendru. Jak dopadne kolo čtvrté, bude radnice vědět už v březnu, kdy termín pro podávání nabídek vyprší.

Z průtahů už jsou někteří místní nervózní. Opoziční zastupitel Ivo Matoušek navrhuje sokolovnou zbourat. „A na jejím místě vybudovat novou multifunkční arénu s odpovídajícím zázemím,“ pronesl na nedávné schůzi městského zastupitelstva.

V Třebíči nechává radniční odbor dopravy díry v silnicích opravit trvanlivou metodou.
Díry v silnicích se pečetí asfaltovou páskou. Podívejte se

Vedení radnice to odmítlo. „Sokol nám nedal sokolovnu za účelem, zbourejte ji. Vypsané výběrové řízení je potřeba dokončit. Teprve potom můžeme řešit, co dál,“ reagoval místostarosta Jan Kotačka.

Radní Jaroslav Hrubý připomněl, že lokalita stavbu větší haly neumožnuje, navíc by bourání a stavba nové budovy zřejmě vyšla dráž než rekonstrukce. „Sokolovna k Náměšti patří,“ zdůraznil.

Náměšťští zastupitelé nyní věří, že kvůli počínající stagnaci ekonomiky se firmy o zakázky opět začnou zajímat. Jsou smířeni i s dalšími koly výběrových řízení, protože opravenou sokolovnu město nezbytně potřebuje pro pořádní kulturních a sportovních akcí.

Autoři stezky s rozšířenou realitou Václav Eliáš a Jakub Prachař.
Stezka v oblacích a sopky. I tak může vypadat elektrárna