„A nebude to obyčejné “místo”. Bude přesně takové, jaké si vymyslí obyvatelé Moravských Budějovic. 17. června je připravené veřejné setkání, kde chceme s lidmi probrat návrhy a nápady o tom, co by na kopci mohlo vzniknout,“ uvedl Jan Švaříček z dobrovolnické skupiny K4, která za projektem stojí.

Proměna Heřmanského kopce je dvouletým cyklem, vše začalo na podzim 2020, kdy se skupině dobrovolníků podařila získat dotace. Nyní bude architekt zpracovávat studii, která bude založená právě na přáních místních. Vše by mělo být hotové na podzim 2022. Úpravy vyjdou na zhruba půl milionu korun.

Vyhlídku chtějí členové týmu podle výsledku plánovacích setkání doplnit dalšími prvky, aby se zde mohly konat komorní kulturní a společenské akce. Přitom chtějí zachovat co nejvíce přírodní ráz místa.Vyhlídku chtějí členové týmu podle výsledku plánovacích setkání doplnit dalšími prvky, aby se zde mohly konat komorní kulturní a společenské akce. Přitom chtějí zachovat co nejvíce přírodní ráz místa.Zdroj: Foto: Se souhlasem Nadace Via