Nejvíce práce měli hasiči na Třebíčsku a Pelhřimovsku. Tam museli vyjíždět více než šedesátkrát,“ informovala Petra Musilová. Nejčastěji hasiči odstraňovali stromy a větve, které bránily provozu. „Hasiči byli také voláni k upevnění uvolněných plechů, k pádu stromů na zaparkovaný osobní vůz nebo k pádu stromů na budovy,“ popsala Petra Musilová.

O něco méně práce měli policisté. I oni ale byli několikrát povoláni k nehodě, kterou zavinil prudký vítr. „Na Havlíčkobrodsku v neděli narazilo osobní auto do spadlého stromu. Nehoda se stala ve 21.40 hodin u obce Vilémovice. Místo bylo neprůjezdné a vzniklá škoda byla okolo dvou set tisíc korun,“ sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Další dopravní nehoda, která si vyžádala policejní asistenci, se stala na Třebíčsku. „I tam šlo o náraz do stromu. Stalo se to v pondělí ráno před šestou hodinou u Dešova. Ve směru od Zálesí narazilo osobní auto do spadlého stromu. Obešlo se to bez zranění, ale žádali šetření policie,“ uvedla Dana Čírtková.

Ilustrační snímek
Některé obce zůstávají bez elektřiny, vítr zastavil i vlaky

„Počet nehod je o něco nižší z toho důvodu, že hlavní nápor větru byl o víkendu, kdy ještě nebyl tak silný provoz. A přijímali jsme také opatření k uzavřeným komunikacím kvůli popadaným stromům,“ dodala.

Někde si řidiči pomohli sami. Nedaleko Radňovic nečekali na hasiče, vystoupili z aut a společnými silami strom odtáhli z komunikace pryč. Na silnici zbyly jen kousky dřeva a větví, které už dopravě nijak nepřekážely a kolony aut se tak mohly opět rozjet.