Tak to zatím – 16 dní před otevřením – nemají všechny firmy vyřešeno. Slavnostní otevření prodejen je naplánováno na pátek 24. října.

„Zájem o práci v City Parku je veliký, přesto jsme k poslednímu září evidovali ještě asi 250 volných míst z celkového počtu 500,“ uvedla mluvčí Úřadu práce v Jihlavě Jarmila Klejzarová.

Nejvíce volných míst je podle její kolegyně z úřadu Zuzany Zichové na pozicích prodavačky. Potom následují vedoucí obchodu, zástupci vedoucích obchodu a pomocné síly.

„Myslím si, že nabízí docela slušné platové ohodnocení. Prodavačky budou dostávat kolem 16 tisíc korun měsíčně, vedoucí až kolem 20 tisíc korun,“ prozradila Klejzarová.

„Práci už hledám čtyři měsíce. Zkoušela jsem i City Park. Byla jsem na několika pohovorech, ale zatím se neozvali, tak nevím,“ svěřila se na „pracáku“ jedna z uchazeček o zaměstnání, která nechce být jmenována.

„Sice to není hezké, ale děje se to tak. Většinou se zaměstnavatelé ozvou jen těm, které si vybrali,“ potvrdila mluvčí úřadu práce Klejzarová.

Zuzana Zichová navíc doplnila, že asi dvě třetiny všech obchodníků a firem ze City Parku vůbec na úřad práce nenahlásily, že mají volná pracovní místa. „Přitom je ze zákona jejich povinností nás o tom informovat. Zřejmě využívaly personálních agentur a tisku. Museli jsme si tedy informace o volných místech zjišťovat sami,“ dodala Zichová.

Oslovené jihlavské personální agentury ale žádné nabídky zaměstnání ze strany zaměstnavatelů obchodního centra nedostaly.

Nabídka brigád teprve přijde

„Zatím jsme měli pouze nabídky na stavební práce. Po otevření ale čekáme nabídky na brigády,“ řekla Stanislava Vaňková, která má v agentuře Grafton brigády na starost.

„City Park vnímám pozitivně, vytvořila se nová pracovní místa. Dobré je také to, že zaměstnavatelé v City Parku nabízí i práci na zkrácený úvazek,“ zhodnotila na závěr Jarmila Klejzarová z úřadu práce.

„Vím o možnosti pracovat v City Parku na zkrácený úvazek, nic mi to ale není platné, protože bych projezdila víc peněz, než bych si vydělala,“ posteskla si invalidní důchodkyně Hana z Vílance.

Zuzana Pětivlasová