Stalo se to na konci prázdnin a pak ještě v listopadu. Letos ovšem na jaře chystají vyhloubení vrtu, bude hluboký 60 metrů. „A doufáme, že to náš problém vyřeší,“ řekl tamní starosta Petr Zeman.

Prázdniny jsou často obdobím, kdy mladiství a nezletilí zůstávají bez dozoru dospělých. K popíjení alkoholu se uchylují chlapci, stejně jako dívky. Ilustrační foto
Jarní prázdniny si školáci zpestřili alkoholem

Podle jeho slov to dřív fungovalo tak, že lidé brali vodu převážně ze studen u domů. A využívali i obecní vodovod na odběr pitné vody. Jenže kvůli dlouhodobému suchu klesla hladina spodní vody natolik, že lidem studny začaly vysychat. A tak zvýšili odběr z obecního zdroje. I na prameništi se ovšem podepsalo sucho.

„Ty dvě loňské zavážky vody v cisternách nás vyšly skoro na dvacet tisíc. V kalkulaci ceny je doprava a služba cisterny několikanásobně dražší než voda samotná,“ popsal starosta Zeman. Doplnil, že obec letos po vybudování vrtu zřejmě mírně zvýší platbu za odběr vody. Šedesátka domácností by však měla mít jistotu, že i kdyby zase udeřilo sucho, z kohoutku voda poteče.