Hru nedoceněného génia světového formátu přiváží do Třebíče Divadlo Járy Cimrmana. S Vraždou v salonním coupé vystoupí v Národním domě v neděli 20. a v pondělí 21. ledna.

Dílo Járy Cimrmana bylo skoro zapomenuto, přesto se podařilo několika nadšencům a obdivovatelům kolosálního díla této významné osobnosti nashromáždit a znovu zrekonstruovat torza Cimrmanova odkazu.
Nečekaný záběr Cimrmanova zájmu o různé oblasti lidské činnosti se objevuje ve všech jeho hrách. Vražda v salonním coupé je ukázkou Cimrmanova zájmu o kriminalistiku.

Netradiční postup

Génius přivádí na svět detektiva evropského významu, kterým c. k. inspektor Trachta bezesporu je. Při pátrání po vrahovi továrníka Bierhanzela používá netradičních kriminalistických postupů a metod (usilovné dřepy).

Trachtovy bystré otázky, které zdánlivě s případem nesouvisí, donutí podezřelého udělat při výslechu tak banální chybu, že je případ v podstatě hned vyřešen. V tomto případu je to při cestě vlakem z Turecka do Prahy. Jeho pomocníkem a žákem je praktikant Hlaváček. Ten sbírá materiál na svou diplomovou práci a v jedné chvíli se stává sám podezřelým, ale to se naštěstí nepotvrdí.

Hra je napínavá od začátku do konce a samozřejmě její součástí je i nezbytný seminář. Jelikož se jedná o detektivní příběh, není vhodné prozrazovat konečné řešení.

Na závěr je nutné dodat, že k Vraždě v salonním coupé dojde vždy od 19 hodin. Známe i místo zločinu – budova Národního domu v Třebíči.
Zbylé vstupenky jsou k dostání na místě činu, nebo je lze telefonicky rezervovat na čísle 568 610 013.