„Údolí Válov jsme v minulých letech hodně revitalizovali. Je tam rybníček, turistická odpočívka, vede kolem cyklotrasa a nedaleko odtud se pasou i naše obecní ovce. A protože je všude v okolí i hodně zeleně, napadlo mě zkusit tam nasadit i včely,“ vysvětlila starostka Lenka Hůlková.

Hypermarket Albert v Třebíči se bude až do poloviny srpna rekonstruovat. Takto to v něm vypadalo těsně před uzavřením v neděli 23. července.
Rama za padesátikorunu. Hypermarket v Třebíči zavřel, lidé brali zboží ve slevě

Ta o včely pečuje spolu s včelařkou Jitkou Havelkovou z nedaleké Vladislavi. „Nabídla mi, že by se o včelstva starala, ale vzájemně se doplňujeme. Pánové nám pomáhají spíše s těžšími pracemi,“ dodala Hůlková s tím, že historicky první stáčení číměřského obecního medu proběhlo předminulou neděli.

Zdroj: Deník/Milan Krčmář

„Nechali jsme vyrobit speciální polep na skleničky a do nich med rozlili. V obci pravidelně roznášíme informační letáky o dění v Číměři. Ten poslední jsme roznášeli v minulém týdnu a tentokrát jsme lidem k letáku přidali i med. Obyvatelé obce tak mohli vidět, jak byly naše včelky pilné. Odezva byla velmi dobrá, lidem toto tekuté zlato chutnalo,“ doplnila s úsměvem starostka.