„Doufáme, že bude vysoká účast veřejnosti. Zaznamenáme nápady, které zazní. Ovšem pokud by přišlo pár jedinců, dvacet lidí, zvážíme, jak moc nosné jejich podněty jsou a jestli kvůli několika lidem hýbat s celým projektem,“ uvedl starosta Vlastimil Bařinka.

Revitalizace parku a letního kina má vyjít odhadem na 40 milionů korun, bez dotace nebude možné k tomuto kroku přistoupit. Zkrátka jde o poměrně dost peněz na město velikosti Budějovic, které má osm tisíc obyvatel. A řadu jiných míst, která podle starosty Bařinky víc „hoří“.

V nejbližším období je nutné opravit tři bazény. Ten velký na městském koupališti potřebuje mimo jiné novou filtraci či vyhřívání a radnice už ví, že suma na opravu může v konečném součtu vyšplhat ke 40 milionům. I při etapizaci akce rozpočet výrazně zatíží.

Bazén v základní škole Havlíčkova spolyká při rekonstrukci 18 milionů a dalších 20 milionů korun bude potřeba v této škole investovat do nových rozvodů elektřiny. Malý bazén v mateřské školce Fišerova pak vyžaduje opravu, kterou projektant odhadl na osm milionů korun. „A kde je kanalizace v některých ulicích Mexika či oprava Havlíčkova mostu přes železnici, která má vyjít na 10 milionů? Zkrátka čeká nás toho hodně,“ zhodnotil vyhlídky starosta Vlastimil Bařinka.