Program plný zvířat odstartuje v sobotu v 9.30 hodin tradičním průvodem koní, kde lidé uvidí sedlové, chladnokrevné, teplokrevné koně a také čtyřspřeží, dvojspřeží a jednospřeží. V průvodu půjdou také poníci.

V neděli bude veškerý program už v areálu u Polanky. V sedm hodin začne přejímka hospodářských zvířat. Od půl desáté do půl dvanácté budou jednotlivá zvířata hodnocena a souběžně se startem hodnocení začne také parkurová soutěž. Ta má dvě kategorie, parkur do 70 cm a parkur do 90 cm. V pravé poledne bude slavnostně zahájen chovatelský den a od čtvrt na jednu se diváci mohou těšit na sportovní zápřahové soutěže a koňskou show.

Vstupné je 20 korun pro děti, dospělí mají vstup za 50 korun. Chovatelský den má také bohatý doprovodný program. Součástí je prezentace regionálních potravin, krajská výstava ovcí a koz a ukázka plemen ostatních druhů hospodářských zvířat. Dále bude k vidění i chovatelská a jezdecká práce a zemědělská technika.

Chovatelský den nabídne i ukázky využití koní, jezdecké práce fríských koní, dostihy malých chladnokrevných plemen nebo ukázku ovladatelnosti v kládě a těžkém tahu. Zájemci si budou moci vyzkoušet projížďku v bryčce.