Program odstartuje v sobotu tradičním průvodem koní, ve kterém budou k vidění koně sedloví, teplokrevní, chladnokrevní a také jednospřeží, dvojspřeží a čtyřspřeží. Chybět nebudou ani poníci.

V neděli se pak celý program přesune do areálu u Polanky. V sedm hodin začne přejímka hospodářských zvířat. Od půl desáté do půl dvanácté budou jednotlivá zvířata hodnocena a souběžně začne také parkurová soutěž. V pravé poledne bude slavnostně zahájen chovatelský den a od čtvrt na jednu se diváci mohou těšit na sportovní zápřahové soutěže a koňskou show.

Kromě soutěží budou chovatelský den doprovázet ukázky dalšího využití koní jako například ukázka zápřeží, jezdecké práce fríských koní nebo dostihy malých a chladnokrevných plemen. Dále mohou zájemci využít možnosti projížďky v sedle nebo bryčce.

Součástí chovatelského dne je ukázka plemen ostatních druhů hospodářských zvířat, chovatelské a jezdecké práce, zemědělské techniky včetně služeb pro zemědělství. Prezentovány budou také Regionální potraviny Kraje Vysočina.