„Kampaň v Třebíči proběhne na Karlově náměstí od devíti hodin ráno do čtyř hodin odpoledne,“ informovala za charitu Marie Paločková.

Při zahájení budou přítomni ředitel charity Petr Jaška a za město Třebíč Marie Černá.

„Na místě budou kolemjdoucím zájemcům poskytovány informace a rady ohledně problematiky zadlužování jednotlivců i rodin, budou rozdávány letáčky a z nastříhaných pruhů látek budou moci lidé vázat symbolické lano proti dluhové pasti,“ dodala Paločková.

Oblastní charita Třebíč navíc plánuje od července vymezit ve svém středisku Poradna Ruth Třebíč hodiny pro poskytování poradenství právě na toto téma.

Impulsem pro spuštění kampaně byl neustále se zvyšující počet rodin v dluhové pasti.

„Charita prostřednictvím svých poraden zaznamenává alarmující nárůst rodin, které se dostávají do dluhových pastí,“ vysvětlil ředitel DCHB Oldřich Haičman.

Poslání kampaně by podle jeho slov mělo být především preventivní. Pokusí se ovlivnit veřejné mínění a nabídnout dostatek informací pro rozhodování, do jaké míry lze zatížit rodinný rozpočet.

„Současně chceme nabídnout pomocnou ruku těm, kteří již do dluhové pasti spadli. Nejde nám o označování uvěrových společností, že jsou špatné, ale vybavit občany informacemi, na co si dávat pozor, jak se bránit a také nabídnout alternativní postoj k nadměrně konzumnímu způsobu života,“ uvedl ředitel DCHB Oldřich Haičman.

Součástí kampaně budou i kampaně a happeningy v ulicích dalších měst například v Blansku, Znojmě, Boskovicích, Židlochovicích a samozřejmě Brně. Akci symbolicky podpoří také Charity v Jihlavě a Žďáru nad Sázavou.

Záštitu nad akcí převzali osobnosti působící napříč společností: biskup brněnský Vojtěch Cikrle, senátor Stanislav Juránek a makroekonom Tomáš Sedláček. Podporu a jakousi pomyslnou záchrannou síť vyjádří tak zástupce církve, politiky i ekonomiky.