Třebíčská Charita jej dnes dostala zdarma, zaplatili jej sponzoři.


„Je perfektní,“ pochvaluje si nový Renault Kangoo paní Kadulová. „Můj syn také přispěl, má za to reklamu na dveřích,“ dodává.


Nablýskaným vozem jsou viditelně nadšeni i ostatní obyvatelé Domovinky. V budově bývalé školky v ulici Gen. Sochora se scházejí každý den a společně tráví chvíle, které by jim o samotě byly dlouhé. „Mě sem vozí syn s dcerou, ale třeba na výlet s ním ráda pojedu,“ prohlíží si nový vůz Alžběta Vondrová.


Sehnat peníze na dopravní prostředek pro seniory a postižené lidi nebylo úplně jednoduché. „Sociální cítění u nás ještě není tak vyspělé, jako v západních zemích. Reaguje pouze každá desátá firma,“ podotkl ředitel společnosti Kompakt Miroslav Káninský. Právě jeho firma se o pořízení nového auta postarala.

Třebíčský vůz je už v pořadí dvou set druhým takzvaným sociálním autem, které firma předala různým sociálním ústavům po celé republice. „Chtěli jsme pomáhat a bylo nám jasné, že nemáme tolik peněz. Proto jsme vytvořili systém, který je postaven na spoluúčasti firem,“ vysvětlil Káninský.


Firmy, které přispějí na koupi auta, mají na jeho kapotě umístněnou reklamu. Auto může Charita bezplatně užívat po dobu šesti let.


Pro Charitu je taková pomoc přínosem, protože až dosud vozila své klienty ve staré Felicii. „Moc si toho vážíme. Děkujeme všem, kdo přispěli,“ řekl ředitel Charity Petr Jašek.