Situace je ovšem poněkud jiná

Jak vysvětlil tiskový mluvčí elektrárny Dukovany Petr Spilka, ČEZ nechystá propouštění 51 lidí. Plánuje však rušení některých pracovních míst.Další lidé z Třebíčska přijdou o pracovní místa.

„V první řadě se jedná o rušení pracovních míst. Z původních 39 jsme jejich počet snížili na čtrnáct míst. To znamená, že nyní hledáme alternativní řešení pro daných čtrnáct zaměstnanců,“ vysvětlil Spilka. Kolik jich nakonec přijde o práci ještě nikdo neví. Personální změny se nedotknou konkrétní skupiny zaměstnanců, ale pracovníků působících v různých profesích.

Co čeká čtrnáct zaměstnanců, kteří mají být propuštěni?

„Včera jsme rozjeli program, který má zjistit, kdo ze zaměstnanců chce dobrovolně odejít. Pokud se nikdo nepřihlásí, budeme situaci řešit výpověďmi. Ale chceme dělat vše proto, abychom jim připravili lepší výchozí pozici na trhu práce,“ dodal Petr Spilka.

Jaká je však v elektrárně atmosféra?

„V elektrárně panuje napětí, protože se neví, kdo bude muset odejít. Lidé se po sobě dívají s obavami, kdo odejde,“ vyjádřil se k situaci jeden z dispečerů dukovanského kolosu. Kvůli obavám z možných komplikací v zaměstnání však nechtěl být jmenován.

Firma Selva Shoes bude propouštět

Třebíč: Další lidé z Třebíčska přijdou o pracovní místa. Firma Selva Shoes se sídlem v Třebíči-Borovině chce propustit dvacet zaměstnanců. Italská obuvnická firma, která vyrábí značkovou obuv, zřejmě končí svůj provoz. Není ale možné to ověřit, vedení firmy již týden není k zastižení ani na jednom telefonním čísle.

Statistika dubnové nezaměstnanosti na Třebíčsku

Počet nezaměstnaných
5682
Uchazeči vevidenci – muži
2414
Uchazeči vevidenci – ženy
3268
Absolventi a mladiství
413
Vyřazení uchazeči
1125
Nově zařazení do rekvalifikace
169
Volná místa na konci dubna 2007
988
Počet uchazečů celkem na jedno hlášené místo
6,1

Zdroj: Úřad práce Třebíč