Zkušenosti z prvních týdnů ukazují, že systém má své mouchy. Cestující totiž může s kočárkem nastoupit až tehdy, když požádá o svolení řidiče. Nemůže rovnou s kočárkem nastoupit prostředními dveřmi, byť by se to zdálo logické, když nemusí za cestu platit. Musí kvůli souhlasu od řidiče vystát frontu u předních dveří v chumlu ostatních cestujících.

„Mezitím se lidi nahrnou dovnitř a já pak nejsem schopna se tam s kočárkem dostat. To už se mi stalo vícekrát,“ svěřila se Deníku maminka Leona Adámková. „Jaký to má vlastně smysl? Nemusím platit, ale stejně musím jít za řidičem. To je o ničem,“ říká.

Rekonstrukce hokejového stadionu v Třebíči se stala jablkem sváru tamních zastupitelů.
Opozici vadí luxusní restaurace na stadionu. Starosta to nazval hrubou demagogií

Mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová potvrdila, že kočárek je možné přepravit jen s předchozím souhlasem řidiče. „Je to psáno v přepravních podmínkách. Před pár týdny se stalo, že jednu maminku nechal řidič na nástupišti, protože o ní nevěděl. Proto dopravce začal pravidlo striktně dodržovat,“ řekla mluvčí.

Podle přepravních podmínek třebíčské městské autobusové dopravy lze vzít do vozu vždy pouze jeden kočárek.

Od 1. ledna 2019 nemusí osoba doprovázející kočárek hradit jízdné. Úleva se vztahuje jen na jednu osobu. Ztrátu na jízdném dopravci uhradí město, ročně to podle odhadu radních vyjde na sto tisíc korun.

Odhalení busty Miroslava Donutila v třebíčském divadle Pasáž.
Donutil má v Třebíči bustu. Divadlu zapůjčil kostým ze slavného Sluhy dvou pánu