Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cestu do přírody zatarasil majitel plotem. Chrání majetek

Třebíč - Cesta přes hráz Borovinského rybníka v Třebíči se v závěru roku uzavřela. Pozemek z obou stran oplotil majitel vodní nádrže Michal Fiala, lidé z Boroviny s tím ale nesouhlasí. Pro některé to byla nejschůdnější procházka do přírody, mimo městský ruch.

6.3.2014 6
SDÍLEJ:

Nejsnazší cestu mimo městský ruch přehradil obyvatelům Boroviny majitel rybníka Michal Fiala. Podle něj ale pouze chrání svůj majetek. V minulosti se několikrát dočkal vytlučených oken u stavebních buněk. Útoky teď navíc registruje i na plotu.Foto: Deník/ Kamil Černý

Například senior Miloslav Doležal z Boroviny tudy procházel takřka každý den. „Tam se chodívalo vždycky, já to pamatuji celý život. Od té doby, co to získal nový majitel, tu hráz opravil a rybník vyčistil, tak to všechno bere jako svůj majetek," řekl.

Michal Fiala umístil na hráz dvě stavební buňky, ve kterých má základní vybavení k chovu ryb. Plotem prý pouze chrání svůj majetek. „Vždycky, když jsem tam přijel, tak jsem měl rozbité okno. Přece se musím nějak bránit," hájil se. Jednou prý dokonce přímo při činu přistihl mladého muže. „Byla u toho policie a město mu udělilo pokutu tisíc korun. To, aby mi zaplatil zasklení okna, ale nikoho nenapadlo," připomněl Fiala.

Od doby, kdy v závěru loňského roku zbudoval plot, se navíc setkává i se škodami na něm. Podle Doležala ale žádný důvod k zahrazení hráze Fiala neměl. „Nic nekalého se tam nedělo. Lidi mu to tam začali ničit, až když tam postavil plot. Já si myslím, že se nemá čemu divit," poznamenal.

Pletivo a částečně i železné oplocení je podle majitele rybníka poničené vždy do dvou dnů od opravy. „Budu tam muset dát elektriku nebo psa," podotkl. „Opravdu nevím, co už bych měl udělat, aby tam ti lidé nechodili. Je to hráz s přepadem, takže tam by se ani jezdit, ani chodit správně nemělo," upozornil Fiala.

S umístěním stavebních buněk souhlasil odbor výstavby třebíčské radnice. Vyjadřoval se k němu i odbor životního prostředí. Oplocením se ale zabývat nemusel. „Zábrana v chůzi součástí územního rozhodnutí o umístění stavebních buněk nebyla. Pozemek je totiž podle katastru nemovitostí veden jako trvalý travní porost, nikoli jako cesta, popřípadě komunikace," doplnil vedoucí odboru výstavby Vladimír Obršlík.

Mezi nespokojenými je také mladší žena z Boroviny, která si nepřála být jmenována. K rybníku chodí pravidelně venčit dva psy. „Většinou ale jdeme okolo rybníka, takže jsou určitě lidé, kterým to vadí víc. Často si tady někdo kvůli tomu zanadává," řekla.

Nejen plot, ale i rozježděná louka u rybníka se nelíbí Miloslavu Doležalovi. „Fiala si tam jezdí se svým jeepem. Jsou tam koleje, že se tam nedá ani skoro chodit," mínil.

Michal Fiala slyší námitky pejskařů na poničenou louku často. „Lidé mi nadávají vždy, když tam přijedu. Mně ale jezdila auta i po hrázi. Nemohl jsem to tak nechat," dodal.

Výjimkou k uvolnění hráze nejspíš bude tradiční Běh energetiků, který se v září uskuteční již po čtyřiatřicáté. Za téměř deset let, co je vlastníkem rybníka Michal Fiala, se s ním organizátoři vždy dohodli. „Oni nejsou ti problémoví," přislíbil letošní souhlas s uvolněním jinak uzavřené hráze.

Autor: Kamil Černý

6.3.2014 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:
Nečekaná žeň čekala třebíčské plavce na podzimní ceně Motorletu, zleva David Svoboda, Sára Doležalová, Barbora Seemanová a Marie Magdalena Davidová.

Plavci Spartaku zářili na podzimní ceně Motorletu

Volby na Třebíčsku.

V Okříškách budou u voleb podepisovat petici na podporu obchvatu

Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku. Podívejte se

Čáslavice - Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku se nachází na nenápadném místě nedaleko kostela a hřbitova u Čáslavic. Místo zvané Hanzalův kopeček skýtá zvláště za slunných podzimních dní půvabné rozhledy do všech světových stran.

Zahrádkáři budou vystavovat tradiční druhy i rarity

Třebíč - Zahrádkáři se chystají v Třebíči ukázat své letošní výpěstky. Od pátku do pondělí promění Zahrádkářský dům ve Švabinského ulici v jednu velkou podzimní zahradu. Uskuteční se tam jubilejní třicátá oblastní výstava ovoce, zeleniny, bonsají a léčivých rostlin.

Na kapotu auta před domem někdo vyryl kosočtverec

Třebíč - Kosočtverec někdo vyryl na kapotu auta Nissan Juke, která stálo před domem v ulici Sv. Čecha v Třebíči.

Veletrh vzdělávání představí v Třebíči nabídky škol

Třebíč - Veletrh vzdělávání Didacta se ve čtvrtek 19. října uskuteční v Třebíči. Cílem veletrhu je podat ucelený přehled o vzdělávacích nabídkách škol a uplatnění v praxi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení