„Studenti z Frankfurtu tady stráví týden, budou tu do soboty. Spolu s našimi studenty se různým způsobem vypořádávají s tématem drog a drogové závislosti. Teď (včera dopoledne pozn. aut.) zpracovávají výsledky dotazníků, na které odpovídali studenti obou škol," řekla učitelka němčiny Jana Březinová, která má spolu s kolegyní Danou Murárovou za gymnázium projekt na starosti.

Výsledkem výzkumu dotazníků by měla být relevantní data, která porovnají drogovou problematiku studentů středních škol u nás a v Německu. „Výsledky mohou být zajímavé, z každé školy máme asi dvě stě dotazníků, je to poměrně reprezentativní vzorek," podotkla Březinová. Dotazníky, které studenti z obou zemí vyplňovali, jsou anonymní a zajímají se o nejběžnější drogy studentům víceméně běžně dostupné, tedy cigarety, alkohol a marihuanu.

Na české i německé studenty v tomto týdnu čekají také další aktivity. „Dnes máme na programu preventivní program, ten pořádá klub Zámek. Ve čtvrtek studenti navštíví Prahu a v pátek budou v naší škole pokračovat v projektu," informovala ředitelka Gymnázia Třebíč Alice Burešová.

V projektu se bude pokračovat také v listopadu v Německu, kam se pracovat na stejném cíli na oplátku vypraví studenti gymnázia. „Vše se uzavře na konci roku, kdy budeme pro Česko německý fond budoucnosti prezentovat výsledky projektu," dodala Březinová.