Přesto, že na konci loňského roku ve věku 75 let zemřel, na vrcholu hory přece jen byl. Nejen v srdcích těch, kteří jej znali, ale i v podobě pamětní tabulky, kterou sem právě 1. ledna 2012 členové klubu instalovali.

„Václav Vlastník vstoupil do Klubu českých turistů (KČT) v Třebíči v roce 1981 a byl nejdéle registrovaným členem v jeho novodobé historii KČT,“ zavzpomínal na bývalého kolegu Ladislav Tomáš, předseda třebíčského odboru KČT. V klubu zastával Václav Vlastník různé funkce, získal několik ocenění, ale nejvíce se věnoval značení pěších turistických cest. Stal se instruktorem značení a předsedou třebíčského obvodu pro značení pěších a lyžařských tras. Václav Vlastník měl Třebíčsko prošlapané křížem krážem.

Právě v jeho hlavě se zrodil nápad na Třebíčský okruh, jenž nejen vymyslel, ale ve spolupráci se značkaři vyznačil a zakreslil do mapy a sám prošel.

„Jde o téměř padesátikilometrový okruh kolem Třebíče. I když Václav Vlastník naplánoval začátek do Vladislavi, není to podmínkou. Okruh je koncipován tak, že se na mnoha místech mohou turisté napojit na jiné značky (začít i skončit) nebo si výlety rozdělit do několika částí,“ vysvětlil Ladislav Tomáš.

Právě od 1. ledna letošního roku nese Třebíčský okruh jméno Cesta Václava Vlastníka.

Třebíčský okruh - Cesta Václava Vlastníka

- délka 49,5 km

- žlutá značka

Trasa: Vladislav, Hluboček, Dobrá Voda, Kožichovice, Klučovská hora, Pod Hošťankou, Mikulovice, Kojetice, hrad Sádek, Čechočovice, Krahulov, Padrtův mlýn, Pod besídkou, Račerovice, Dubiny, Pocoucov, Ptáčov, Hostákov, Vladislav.