Na Třebíčsku to bude celkem jednadvacet míst, mezi nimi například Keramický a výtvarný ateliér Koněšín – otevřený bude po oba dny od 10.00 do 15.00 hodin. Dále Střední průmyslová škola Třebíč odprezentuje v sobotu od 9.00 do 13.00 hodin ve svých dílnách v ulici Žďárského 183 své obory umělecký kovář a pasíř. Zajímavý může být také výlet do Galerie Čertův ocas v Mohelském mlýně, otevřeno budou mít po oba dny od 9.00 do 11.30 a od 14.00 do 16.00.

V Třebíči se akce zúčastní několik galerií – Tympanon u baziliky, Vlasta v ulici L. Pokorného, na Karlově náměstí to bude Malovaný dům, Franta a ta s názvem Karlovo náměstí – Miluše Pražáková, v níž jsou k vidění především olejomalby a  kvaše Miluše Pražákové, grafiky Josefa Kremláčka a díla dalších třebíčských výtvarníků.

Mezi nimi i Bohumila Vostala (1921 – 2000), amatérského výtvarníka, který přes 30 let vedl výtvarnou skupinu při zdejším městském kulturním středisku. Platil za nadšeného malíře svého rodného kraje. Z dnešního pohledu jeho obrazy dostávají nový rozměr, protože coby krajinář zachycoval místa na Vysočině, která dnes už neexistují, jeho silným tématem byla vznikající Dalešická přehrada.

Kompletní přehled míst, která otevřou v rámci Dnů otevřených ateliérů na Vysočině, je na stránkách www. vysocina-kultura.cz

Ilustrační snímek.
Jedné obci vládnou jen ženy. Jiné zase ANO, které není Babišovo