Jako podkres atmosféry tlumeně zní z přehrávače Gottovy písně, například Kávu si osladím nebo Kdepak ty ptáčku hnízdo máš. V knize je zpěvákova fotografie, veršovaný úvod podepsaný starostou Vlastimilem Bařinkou, místostarostkou Janou Kiesewetterovou a tajemnicí městského úřadu Janou Špačkovou. Na dalších stránkách jsou poslední vzkazy budějovické veřejnosti Zlatému slavíkovi i jeho rodině.

Před radnicí v místě, kde stojí pomník padlým, je další prostor vyjádřit vzpomínku. „Umístili jsme tam hned, jak jsme se dozvěděli zprávu o úmrtí, fotografii Karla Gotta. Lidé tam zapalují svíčky, nosí květiny. Celkově se na obou místech dost zastavují, povídají si o tom. Chtěli jsme, aby byla připomínka důstojná a zároveň se nebila s provozem radnice,“ vysvětlila tajemnice Jana Špačková.

Od pátku do pondělí bude u pomníku padlým, tedy u venkovního pietního místa, na stožáru česká vlajka na půl žerdi. Na radnici pak bude viset vlevo státní vlajka, vpravo černý prapor.

„Kondolenční knihu s nějakým časovým odstupem pošleme do Prahy, ještě se s ostatními, kteří ji zavedli a s ministerstvem domluvíme, kam je vhodné ji adresovat. Zda vznikne speciální oddíl někde v centrálním archivu a podobně. Paní Ivana má teď spoustu svých starostí, chceme být vůči rodině taktní, počkáme, jak se situace vyvine,“ poznamenala tajemnice.

Když zemřel Václav Havel, Budějovičtí věděli kam kondolenční knihu poslat, protože v té době už existovala jím zaštítěná instituce.

Podobně se situace vyvíjí v Třebíči. Kondolenční kniha ve vestibulu budovy radnice na Karlově náměstí se plní vzkazy, lidem bude přístupná ještě tento pátek po dobu, kdy má úřad otevřeno. Pak vedení města počká a podle pokynů knihu odešle na správné místo do Prahy. Od pátku po celý víkend rovněž budou vlát státní vlajky a černé prapory na obou budovách radnice, tedy na Karlově i Masarykově náměstí. Prapor na půl žerdi nikde nebude, protože radnice nedisponuje stožárem k tomu určeným.