O uplynulém víkendu už se mělo konečně začít asfaltovat, aby se úsek na konci listopadu na zimu provizorně zprůjezdnil, než se na jaře práce dokončí. Jenže přišel mráz a sníh a z asfaltování nic nebylo.

„Podle nejčerstvějších informací by měla pokládka podkladových vrstev i finálního povrchu proběhnout do konce listopadu, je vše připraveno, čeká se na lepší počasí. Na této informaci se v čase nic nemění,“ uvedla krajská mluvčí Jitka Svatošová.

Řidiče uzavírka štve o to víc, že místo objíždějí jednak po zemědělské silnici přes Střítež ze strany od Kožichovic, kde není silnice v mlze, tmě nebo při nočním sněžení skoro vidět - nemá patníky s odrazkami ani bílé čáry, označující krajnici. A další objížďka je kolem zahrádek za poliklinikou, kde jsou hluboké výmoly. Deník se krajské mluvčí zeptal, zda se teď do doby, než se opravovaná silnice zprůjezdní, nechystá při aktuálně zhoršeném počasí nějaké krátkodobé vylepšení objížděk. Třeba zasypání výmolů nebo přechodné umístění patníků.

„Řešení hypotéz ohledně objízdných tras je zatím bezpředmětné,“ odpověděla Svatošová. Jinak řečeno – do konce listopadu to musí řidiči vydržet.

Meteorologové předpovídají, že se počasí na několik dní vylepší počínaje sobotou 24. listopadu. To má být v noci od +4°C do 0°C . Přes den pak až 6°C . Do úterý 27. listopadu se mají teploty držet přes den až na 8°C , v noci budou mrazíky. Pak se počasí zase podle předpovědi zhorší.