Mezi nejoblíbenější momenty Zuzany Marečkové, která se stará o provoz webové kamery, patří právě to, když se mláďata učí létat. Čapí žena tyto chvíle přirovnává k dovádění na trampolíně. „Je krásné sledovat, jak se klubou mladí. Ale mezi mé oblíbené momenty patří, když se začínají učit létat. To je na komíně jako na trampolíně,“ vyzdvihla v rozhovoru pro Deník Marečková.

Mláďata však letos zůstanou bez kroužku. Hnízdo má totiž velký převis. Lezci se pomocí lan dokážou dostat na komín, jenže na plochu hnízda už nevylezou. Starší ptáci už kroužky nedostávají, protože by je to stresovalo. Mláďata si totiž brzy po vylíhnutí kroužkování ještě ani nevšimnou.

Do Třebíče zavítal první čapí pár. Týna s Tondou přiletí do dubna.
Do Třebíče zavítal nový čapí pár, podívejte. Týna s Tondou přiletí do dubna

A jak čapí děti z Třebíče dostaly svá jména? Bivoj získal své jméno, protože dokázal po vylíhnutí spořádat celého hada. Bojovníček se vylíhl jako pátý a nejmladší čáp. Jeho další dva sourozenci postupně zahynuli. Barunka je tak jedinou slečnou v hnízdě. O mláďata se starají rodiče Tonda a Terezka.

Čapí mláďata můžete sledovat i ZDE

Kroužkovat čapí mláďata pomáhali v těchto dnech hasiči ve Velkém Meziříčí a okolí. Celkem tam ornitolog ozančil pětadvacet mláďat.