V naší zemi nemají čajovny takovou tradici jako na Blízkém Východě. Tento trend však ovlivňuje stále více mladých lidí na Třebíčsku. Někteří čajovny jen zkouší a někteří jim dávají přednost před různými restauracemi a kluby. V Třebíči najdeme hned čtyři čajovny. Otvírací dobu mají podobnou, vždy celé odpoledne až do pozdního večera. Z nabídek si můžete vybrat zelené, bílé a černé čaje, bylinkové, Rooibos a také plantážní zrnkové kávy a vůbec kávy z celého světa.

Pokud vám nějaký čaj zachutná a chtěli byste ho pít i doma a nebo ho darovat někomu blízkému, můžete si v čajovnách koupit dárková balení.

Když si koupíte nějaký speciální čaj, je důležité si přečíst návod.Každý čaj potřebuje jinou teplotu vody a dobu louhování. Odborníci varují, že například přelouhovaný čaj může způsobit zažívací potíže.

„Do čajovny chodíme s kamarády docela často. Ve školním roce si tam jdeme sednout po vyučování.Je to lepší než čekat na autobus někde ve městě. A o prázdninách se v čajovnách scházíme večer, abychom si popovídali kde kdo byl a co dělal. Většinou si objednáváme vodní dýmku, ale ne vždy nám ji dají,“ svěřuje se patnáctiletá studentka. Vodní dýmka totiž funguje podobně jako cigarety. To znamená, že její uživatel vdechuje kouř z koncentrovaného tabáku. Kouření tabákových výrobků je tedy nejen mládeži do 18 let zakázané, ale také škodlivé. Většina mladých lidí tento fakt neví a považuje kouření vodní dýmky za bezpečné.

Čajovny v Třebíči

 

Měsíční čajovna, Židovská čtvrť

Čajovna SPEEDY GONZALES, Žerotínovo náměstí

Čajovna Zelený drak, ulice Vítězslava Nezvala

Babylon, Karlovo náměstí