Náměšť se připravuje na příliv vojáků z Přerova, počítá s výstavbou několika bytových bloků

Vybraným místem pro stavbu nových bytových jednotek je lokalita s názvem Nad Příhořím na severozápadním okraji města. Výstavbu chce realizovat španělská firma Gruppo Picasso. Po průzkumu veřejnosti, který firma provede, má v plánu postavit v pěti bytových domech 114 bytů. „Bytové bloky se budou stavět postupně podle zájmu. Nejdřív firma může postavit bloky tři a pak ty zbývající. Záleží na poptávce,“ doplnil Měrka.

Město Náměšť se na projektu bude podílet především výstavbou inženýrských sítí a potřebné infrastruktury. Budoucí sídliště se neobejde bez nezbytných silnic a parkovišť. Podle starosty se počítá dokonce také s parkovací halou. Na zasíťování pozemků město vynaloží kolem deseti milionů korun.

Šanci na koupení bytu mají nejen vojáci, což potvrdil také zástupce starosty Ivo Matoušek: „Byt si bude moct koupit kdokoli, kdo bude mít zájem.“ Ve výhledu je podle Měrky příprava další lokality pro individuální výstavbu přibližně 40 rodinných domů.

Projekt výstavby se začne realizovat hlavně díky dobré vyhlídce dalšího rozvoje letecké vojenské základny. Po bouřlivých jednáních mezirezortní komise, která svoje závěry odložila o měsíc, se ukončily dohady o budoucím bytí a nebytí letiště v Náměšti. „Ze závěrů komise jasně vyplývá, že na náměšťské základně se počítá s dalším rozvojem a celkovým dobudováním započatých stavebních a technických prací,“ ujistil starosta Náměště Vladimír Měrka.