Bohatý program začne ve 14 hodin 30 minut. Divákům se během odpoledne představí folklórní soubor Bajdyš, objeví se i veteráni, ať už motorky, auta nebo traktory.

Připravena je také výstava drobného zvířectva a v zahradním domku se ukáže autor Libor Salák se svou expozicí, která se jmenuje „Digitální fotografie – trochu jiný pohled“. Během odpoledne zahraje skupina M.E.Š. V plánu je také komentovaná prohlídka zámku s názvem „Budišovské pověsti“. Návštěvníci vyjdou na okruh v 16 hodin 30 minut a dále v 17.30 a 18.30 hodin.

Život se přenese i do zámeckého parku, kde se zabaví programem celá rodina. Dále se diváci mohou těšit na ukázku výcviku služebních psů, korejské umění sebeobrany Taekwon-Do a dámu v sedle, která vystoupí s fríským koněm.

V 16 hodin se budou předávat ocenění za práci pro zájmové organizace a v 18 hodin dostanou ocenění zakládající členové Horácka – ekologického mikroregionu. Dále obdrží pamětní listiny také členské obce. Odpoledne uzavře koncert v sale terreně, kde vystoupí dechové kvarteto Woodwind quartet z Bystřice nad Pernštejnem.