V neděli to na zahájení třetího ročníku cykloturistické sezony na Jihlavsku slíbil primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal. Doufá, že s označováním pracovníci začnou během září.

„Cyklostezka bude vyznačená z Jihlavy až na hranice s Raabsem. Cyklisté by se měli dočkat také nových webových stránek, mapek a propagačního materiálu. V letošním roce tedy tato cyklostezka nabude většího významu. Bude to taková cyklistická dálnice,“ řekl Vymazal.

V současné době probíhá výběrové řízení na dodavatele stavby další etapy cyklostezky Jihlava – Třebíč – Raabs. V letošním roce je v plánu vybudovat dalších deset úseků o délce celkem dvacet kilometrů. „Nová část cyklostezky naváže na tu, která nyní končí před Lukami nad Jihlavou. Cyklostezka povede až do Luk na náměstí a poté mezi Bítovčicemi a Přímělkovem,“ přiblížil druhou etapu cyklostezky primátor.

Jihlava navíc čeká na dotaci ze státního fondu dopravní infrastruktury. Chce ve městě vybudovat další část cyklostezky, která povede od nemocnice až k řece Jihlavě.

Účastníci zahájení cykloturistické sezony si stále se zlepšující podmínky pochvalují. Vadí jim však arogantní řidiči. „Ve městě jezdit je, když to řeknu slušně, o zdraví, a když vyrazím na cyklostezku, potkávám tam jezdit auta. To je k nepochopení. Jinak ale budování nových cyklostezek vítám, i když chápu, že pro někoho se to zdá jako vyhozené peníze,“ řekl cyklista Jaromír Jaroušek z Jihlavy.