E-mail lidi vyzývá k hromadné účasti na pondělním zastupitelstvu, kde se bude územní plán řešit. A k revoltě.

Sám Stanislav Rambousek se vůči textu s klidem ohrazuje jako vůči absolutnímu nesmyslu, novince, o které ani on sám nic neví. A když prý jeho nikdy nic podobného nenapadlo, je pro něj záhadou, že kdosi jiný píše poplašnou informaci s takovým nařčením. „Je to dezinformace, která vznikla, netuším kde. Mám něco říkat na svou obhajobu? Mám se bránit? Řeknu to stručně a doufám jasně: Nemám záměr stavět holobyty. Nesháním na nic takového dotace. Netuším, výplod čí fantazie to je. To je celé,” říká podnikatel, který má v Budějovicích firmu na výrobu plastových oken.

Radnice: Uvidíme

Vedení města i radniční úředníci se věcí zabývají. „Lidi nám sem volají a chtějí bližší informace a vyjádření. Pan Rambousek je opravdu mezi těmi, kteří doručili návrh na změnu územního plánu města. Pokud zjistím, že má podobný záměr, budu první, kdo se mu v něčem podobném bude snažit zabránit,” reagoval starosta Vlastimil Bařinka.

Podle jeho slov se místostarosta Jan Kocáb chystá na schůzku se Stanislavem Rambouskem ještě před pondělním zastupitelstvem, aby získal víc informací.

Čeho se týká Rambouskův návrh na změnu územního plánu? Stanislav Rambousek vlastní opuštěný průmyslový objekt velikosti fotbalového hřiště uvnitř bytové zástavby. Objekt je v územním plánu vedený jako průmyslová zóna. On by zde ale raději viděl bydlení, podle něj je to v daném místě logičtější. A tak v době, kdy město řeší změny v územním plánu, podal návrh, aby i zde vznikla obytná zóna.

Starosta Bařinka je ve věci schvalování změn v tak důležitém dokumentu podle svých slov obezřetný. „Na pondělní schůzi zastupitelů, která je ve čtyři odpoledne na radnici, budeme schvalovat práce na změnách územního plánu. Ty jsou už druhou fází, které předcházelo právě sbírání podnětů. Samotné změny a schvalovací proces mohou trvat odhadem dva roky. Není tam jen pan Rambousek, ale i řada dalších podnětů od lidí z Budějovic,” podotkl s tím, že „je rád, že jsou lidé všímaví a že mu text výzvy s obavami o sestěhování nepřizpůsobivých lidí z Chebu do Budějovic poslali.”