Zimní stadion v Náměšti má za sebou první etapu rekonstrukce

„Mražení plochy zahájíme 4. listopadu a bruslení pro veřejnost je naplánováno poprvé na 9. listopadu. Už máme nahlášeny školy a hokejové zápasy,“ zmínil Vítězslav Kafka ze Služeb Města Náměšť nad Oslavou, které od prvního července převzaly po Tělovýchovné jednotě Náměšť správu nad zimním stadionem. „Stadion byl ve špatném stavu. Tělovýchovná jednota ho už dál odmítla spravovat, s tím, že nemá prostředky. Město si stadion převzalo pod svoji správu,“ objasnil starosta Náměště Vladimír Měrka.

Opravy a rekonstrukce stadionu

Rekonstrukci objektu zahájila stavební firma v polovině září. Měnila se okna a mantinely, revidovalo se chladící zařízení. Nového zázemí se dočkají rozhodčí, rozšíří se i šatny a sklad hokejové výstroje.

Ve druhém patře budovy pak v další fázi vznikne devět pokojů včetně nového sociálního zařízení a kuchyňky. Dělníci také dokončí opravu střechy, která byla poškozena vichřicí.

„Zmíněné opravy by měly zajistit dobré ubytování ve městě. Bude k dispozici sportovním oddílům,“ dodal Vítězslav Kafka. Co se týká zastřešení stadionu, tak se blýská na lepší časy. „Projekt na zastřešení máme, teď čekáme na stavební povolení, které bychom měli dostat do konce roku,“ sdělil Kafka.

Finance a další opravy

Náklady na opravu první fáze činí necelé dva a půl milionu korun. V blízkosti zimního stadionu by mělo vyrůst nové Regionální centrum pro volnočasové aktivity, tělovýchovu, kulturní a spolkovou činnost. „Na místě zimního stadionu do budoucna počítáme s novým zimákem. Ten bychom chtěli zafinancovat z evropských peněz, o které budeme žádat na víceúčelovou sportovní halu,“ řekl Měrka. Na jaře se rekonstrukce dočkají také volejbalové kurty.