Deníku to potvrdila krajská vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Hana Strnadová. „V první etapě jde konkrétně o úsek od křižovatky směrem na Odunec, která je v Jihlavské ulici v Hrotovicích až po místo napojení budoucího obchvatu Slavětic za obcí. První etapa bude hotová v září. Za rok ni naváže i druhá fáze, opět potrvá od jara do konce září 2022. Předpokládaná celková cena je devadesát milionů korun,“ sdělila Hana Strnadová.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkOpravu vítají i Hrotovičtí. „Moc se těšíme. Současně s opravou silnice proběhne pokládka nízkého napětí do země a výstavba nového veřejné osvětlení. Při té příležitosti zrekonstruujeme u Penzionu a restaurace u Floriánů zpevněnou plochu. Budou zde vysázeny i stromy. Jakmile toto dokončíme, budeme mít zrekonstruovaný průjezd Hrotovicemi,“ uvedla starostka Hrotovic Hana Škodová.

Starostka Hrotovic Hana Škodová
Víceúčelové hřiště v Hrotovicích: prostor pro atletiku, ale i tenis nebo házenou

Další etapa naváže na opravený úsek, který se podařilo dokončit v roce 2020. „Momentálně spolupracuje s Jadernou elektrárnou Dukovany na úpravě sjezdů a prostoru před hlavní bránou. Předpokládáme, že s touto rekonstrukcí začneme zhruba v roce 2023,“ doplnila Hana Strnadová.