Během rekonstrukce nezůstal kámen na kameni. „Cílem stavby je kompletní obnova celé výpravní budovy, která zahrnuje stavební úpravy na obvodovém plášti, fasádu se zateplením, výměnu oken, dveří a střechy,“ informovala mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

Součástí oprav jsou i úpravy vnitřku výpravní budovy. „V projektu je několik dispozičních změn. Výsledkem je posunutí odbavovací haly a prostoru prodeje jízdenek do východního křídla. Tím se zkrátí vzdálenost mezi nástupišti, zastávkami autobusů a prostory pro cestující,“ popsala Friebová.

Nové toalety

Úprava přinese podle SŽCD i další výhody. „Je to především modernizace a oživení stávajících prostor. Cestujícím se zvýší komfort a prostor bude navíc bezbariérový. Vznikly i nové toalety a prostory pro zaměstnance. V rámci rekonstrukce dělníci provedli sanaci sklepních prostor, vyměnili ústřední vytápění a modernizací prošla i elektroinstalace,“ vyjmenovala Friebová.

Rekonstrukce by měla být kompletně hotová v dubnu, mírné zpoždění způsobily vícepráce a opoždění dodávek některých materiálů.