Proběhne ve čtvrtek od deseti hodin do čtvrté hodiny odpolední na Karlově náměstí a bude volně přístupný. Představí se dvě desítky vystavovatelů s pestrou a širokou škálou výrobků. Mnozí navíc připravili i ochutnávky.


„Nebude chybět biozelenina, biouherák, biošunka, kvalitní med a medovina, biomouka, výrobky z kozího mléka, tasovské placky, biosušenky, mošt, koláčky, džemy, pudinky, ale ani biokosmetika, výrobky z přírodních materiálů pro rodiče i děti, oblečení z biobavlny, ručníky z bambusu a podobně,“ vyjmenovala koordinátorka Zdravého města Iveta Ondráčková.


Výrobky jako jsou kakao, čaje, čokoládu a podobně bude možné koupit u stánku Společnosti pro Fair Trade. Fair Trade neboli Spravedlivý obchod je způsob obchodu s drobnými pěstiteli z rozvojových zemí, jehož prioritou je dát šanci lidem z rozvojových zemí vymanit se vlastními silami z chudoby a žít důstojný život.


„Cílem prvního biojarmarku je informovat co nejvíce lidí o principech ekologického zemědělství, nabídnout jim zboží a povzbudit je, aby biopotraviny ochutnali. Vždy je lepší, když se zákazníci sami na vlastní oči přesvědčí o kvalitách zboží,“ dodala Ondráčková.