Třebíčští kluci uspěli s myšlenkou vylepšit nově vznikající bikepark u plaveckého areálu Laguna. Získali šedesát tisíc korun a teď je čile investují do terénních úprav a budování nových překážek.

„Vystavěli jsme dřevěný odraz, tomu se říká rádius, a bednu na doskok. Taky sem přijel bagr a za šestnáct hodin nám udělal větší terénní úpravy,“ svěřil se Petr Palík, jeden z vedoucích oddílu. „No a 30. června si tu uspořádáme sraz. Přijedou podobně zaměření kámoši z celé republiky a dva dny se tu bude jezdit a závodit,“ avizoval Palík. „I to samozřejmě něco stojí,“ dodal.

Bikepark je místo v terénu určené pro jezdce na speciálně upravených horských kolech. Ti překonávají soustavy překážek i skoků. A v současnosti je to mezi mladými trend. Kdo tomuhle sportu propadne, tráví na bicyklu většinu volného času.

Třebíčských bikerů je kolem dvacítky, starší kluci se starají o ty mladší ze svých řad. Takové výsostné území, jakým je bikepark, si žádá i brigády. Příležitostné závody a sešlosti jsou vlastně pro zpestření.

Město Třebíč je mladému sdružení příznivě nakloněno. „Jmenoval bych dvě jména z radnice – Alois Krčál a Vítězslav Kunst. Ti nám vycházejí vstříc asi nejvíc,“ upřesnil Petr Palík.