„Tentokrát běžíme pro Vávrovy, kterým věnujeme celkový výtěžek, jak z registrací, tak z celého odpoledne i večerní zábavy. Celým odpolednem provede návštěvníky Markéta Zušťáková z Hitrádia Vysočina. Pro běžce jsou připraveny trasy 6 km a 12 km, pro děti soutěžní trasa 1,5 km a pro rodiny s dětmi, chodce a všechny, kteří se chtějí projít je připravena nesoutěžní 1,5 km dlouhá trasa. Na rodinnou trasu je možné se přihlásit až v den závodu,“ řekla jedna z organizátorek Monika Palátová.

Aktivní program nebude jen o samotném běhu. „Po celé odpoledne je pro návštěvníky připraven bohatý program od animačních programů pro děti, skákací hrad, diskuze s výživovým poradcem, vystoupení malých gymnastek, možnost změření tuku, cukru a také oblíbené měření inbody, a další,“ vyjmenovala Monika Palátová.

Nejen běžci přijedou podpořit Vávrovy. V minulých ročnících Happy run navštívil například atlet Petr Svoboda. „V letošním roce bude naší sportovní hvězdou Petr Švancara, který bude přítomen po celý den, předá ceny vítězům a určitě bude čas na krátký rozhovor nebo autogram,“ prozradila Palátová.

Třetí ročník Happy runu bude zahájen ve dvanáct hodin. Ve tři čtvrtě na jednu se běžcům a návštěvníkům představí malé gymnastky. V jednu hodinu začne animační program pro děti, který bude trvat až do 13.40 hodin. Do půl druhé bude také probíhat registrace rodinné kategorie a proběhne výdej startovních balíčků. Ve čtrnáct hodin se na trať vydají nejmenší běžci a zároveň odstartují i účastníci rodinné kategorie. Do půl třetí se budou vydávat balíčky pro běžce registrované do závodů na 6 a 12 km.

Před startem běžců na tratích 6 a 12 km, se návštěvníkům znovu předvedou malé gymnastky a v patnáct hodin vystartují běžci na dráhu 12 km, ve čtvrt na čtyři pak odstartují běžci na trať 6 km. Ve čtrnáct hodin deset minut pak znovu vystoupí gymnastky, které bude následovat beseda s výživovým poradcem Lukášem Vránou. V sedmnáct hodin si zájemci mohou vyzkoušet kruhový trénink pod vedením Radka Peška. O půl šesté pak budou slavnostně vyhlášeny výsledky běžců a soutěž o nejpočetnější běžecký tým. O půl sedmé pak proběhne slavnostní předání šeku pro Vávrovy a večer zakončí taneční zábava se skupinou Oran–Gutan a Like it.

Ivana Říhová