Doprava je komplikovaná především pro městskou hromadnou dopravu, ta kvůli zdlouhavému čekání na odbočení nabírá dlouhé minuty zpoždění.

„Křižovatka potřebuje úpravu, protože doprava tam je problematická dlouhodobě. Malý kruhový objezd nebyl z hlediska plynulosti dopravy na Hrotovické optimální, proto jsme přistoupili ke světelné signalizaci. Dalším důvodem je také nutnost řešit křížení ulic, protože v budoucnu tam vznikne prodejna Baumaxu,“ komentoval starosta města Pavel Pacal.

Světelnou signalizaci vysoutěžila firma v opakovaně vypsaném výběrovém řízení. „V první fázi byli dva uchazeči, bohužel nedoplnili některé náležitosti, proto byla zakázka zrušena a vypsána znovu. Oba dva uchazeči, kteří předtím nedoplnili některé věci se znovu ucházeli a dodali všechno co měli. K nim přibyl třetí zájemce, který byl paradoxně nejlevnější a splnil vše, co měl,“ popsal Pacal.

Dopravní nehoda na železničním přejezdu v Okříškách.
Policie: Kamion vjel na přejezd v Okříškách, při spouštění závor. Hledáme svědky

Semafory začnou fungovat do konce listopadu. „Objem zakázky je zhruba 6,8 milionů korun včetně DPH,“ informoval Pacal. Na zřízení přispěje i provozce Baumaxu. „Čtvrtinu nákladů pro zřízení semaforů na tuto křižovatku zaplatí Baumax,“ sdělila mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová.