Rychlík Rožmberk dorazí do Třebíče dvanáct minut před devátou hodinou ranní. Ale zajít si pro oheň budou moci lidé i do třebíčských kostelů. K dispozici bude v kostele sv. Proměnění Páně, v kostele svatého Martina nebo v třebíčské bazilice.

| Video: Youtube

Těsně po deváté hodině dopoledne se vydá betlémský plamínek na cestu po železnici mezi Okříškami a Znojmem. Lidé si budou moci přijít při pálit na jednotlivé stanice. „Zároveň je ale potřeba nezdržovat vlak, a proto prosíme, aby si v případě velkého počtu zájemci předali světlo mezi sebou a nechali kurýry pokračovat zase o stanici dál,“ upozorňují organizátoři.

Rozvoz vlakem č. Os 24809:

9:02 Okříšky; 9:06 Hvězdoňovice; 9:12 Stařeč; 9:19 Kojetice na Moravě; 9:23 Šebkovice; 9:28 Jaroměřice nad Rokytnou; 9:32 Bohušice; 9:39 Moravské Budějovice; 9:45 Vesce; 9:48 Blížkovice; 9:52 Šumná; 10:08 Olbramkostel; 10:12 Citonice; 10:19 Znojmo nemocnice; 10:22 Znojmo.

Jezdit s betlémským světlem budou skauti také na Jemnicku. „Dopravce Railway Capital vypraví na trati Jemnice – Moravské Budějovice dokonce zvláštní mimořádný vlak, který bude vyrážet v 10:05 z Jackova a dorazí do Jemnice těsně po 13. hodině,“ informoval skautský mluvčí Vít Burian.

Kdo nestihne skauty na nádražích a zastávkách, bude mít příležitost na řadě dalších akcí o víkendu. Najít si své místo mohou lidé na webových stránkách.

MOHLO BY SE VÁM LÍBIT: Vánoční výstava v třebíčské hotelovce: tradice se snoubí s modernou, podívejte

Vánoční výstava v třebíčské hotelové škole. | Video: Deník/Milan Krčmář