Jedna z takových benzínek například stojí na hlavním tahu mezi Třebíčí a Náměští nad Oslavou. Ve středu odpoledne tam jeden litr benzínu vyšel na 39, 90 korun. Za naftu řidiči zaplatili 39, 70 korun. Za 39, 90 pak mohli lidé naftu nakoupit v čerpací stanici u kruhového objezdu při vjezdu do Náměště. Benzín tam však už přesáhl čtyřicet korun za litr.

Na Vysočině se pořád dá koupit benzin i nafta pod čtyřicet korun. Zdražování však nekončí.
Nafta i benzin zdražují. Víme, kde na Vysočině zaplatíte méně než čtyřicet korun

Z cen není nadšený řidič Zdeněk Hála. „Na cestách trávím hodně času. Jednu kancelář mám v Třebíči a druhou v Brně. V obou městech je už přitom téměř nemožné natankovat levně. Řeším to aspoň tím, že mám ke každé čerpací stanici nějakou slevovou věrnostní kartu. Cena pak o něco sleze a vypadá hned rozumněji,“ okomentoval Hála Deníku situaci na benzínce v Náměšti.

Zákaz vjezdu ze Stříteže směrem na Třebíč
Řidiči jezdí do Třebíče přes Střítež navzdory zákazu vjezdu. Policie to pokutuje

Ekonom Lukáš Kovanda upozornil, že zdražování pohonných hmot se přesto jen tak nezastaví. Na konci minulého týdne připomněl, že nafta je nyní nejdražší od začátku loňského prosince. „Důvodem výrazného vzestupu cen pohonných hmot je především zdražující ropa, ke zdražování pohonných hmot u českých čerpacích stanic pak přispívá také oslabení koruny vůči dolaru, v němž se ropa obchoduje,“ vysvětlil Kovanda.