Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Baseballové Euro přivádí do Třebíče fanoušky a doprovodné týmy

Třebíč - Mistrovství Evropy v baseballu hráčů do 21 let probíhá v těchto dnech v Brně a také na třebíčském stadionu Na Hvězdě. Zvlášť pro Třebíč jako nevelké město je to příležitost k zviditelnění o poznání větší než pro moravskou metropoli. Krom spolupořadatelského města mají jedinečnou možnost k propagaci svých služeb i místní podnikatelé.

26.7.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Pavel Sonnek

Nezasvěcenému pozorovateli by mohla na mysl vyvstat představa, že Třebíč si podobnou akci nemůže z mnoha důvodů dovolit. Bez zkušeností však rozhodně není. „Po úspěšně zvládnutém Mistrovství Evropy kadetů, které jsme v loňském roce hostili společně s Brnem, bylo prakticky okamžitě jasné, že pořadatelství letošního šampionátu bude svěřeno opět nám. Je to další prestižní záležitost pro město," řekl místostarosta Třebíče Pavel Svoboda.

Že se organizačně i technicky podařilo loňské mistrovství zvládnout, dokazují i slova jednoho z vysokých představitelů Evropské baseballové konfederace. „Po závěru turnaje řekl opravdu krásná slova. Hovořil o tom, že baseballová mapa Evropy našla v Třebíči své další pevné místo," hrdě parafrázoval Svoboda.

Evropský šampionát, ať už jakékoli věkové kategorie, a vlastně i sportovního zaměření, ovlivňuje nejen město, ale i podnikatele. „Obecně je úžasné, že vzniklo sportoviště, kde se mohou podobné akce konat. Baseball je krásný sport a věřím, že se stane přínosem pro všechny, pro celé město," zmínil ředitel třebíčského Grand hotelu Dušan Švonja.

Výzvou pro podnikatele mohou být zahraniční návštěvníci, kteří s týmy do Třebíče přicestovali. „Na radnici pozorujeme zvýšený zájem turistů. Kolem hráčů se pohybují rodiče, příbuzní a samozřejmě fanoušci. Ti všichni tady v mnoha případech zůstávají celý týden," poznamenal Svoboda.

Hotelnictví ve městě tak hlásí spokojenost. „Je to pro nás specifická klientela, ale jsme připraveni. Je automatické, že kromě ubytování jim nabízíme i stravování. Jsme na to plně připraveni," řekl Švonja.

Týmy v autobusech

Hráči a další lidé, kteří k týmu neodmyslitelně patří, se neobejdou bez zajištění dopravy. Ta se týkala jejich příjezdu do Třebíče, ale také přesunů mezi hotelem a stadionem. „Na svých bedrech máme dopravu českého a ruského týmu, o který se staráme už od příletu. V případě postupu budeme zajišťovat i dopravu na zápasy do Brna," popsal Jan Uchytil z rodinné dopravní společnosti UchytilCZ.

Že cesty bývají leckdy nevyzpytatelné, potvrzuje skromně i on sám. „V prosinci loňského roku jsme třebíčské a brněnské baseballisty vezli do Litvy. Tam jsme se s nimi poznali, a protože byli s našimi službami spokojeni, rychle jsme se dohodli na formě budoucí spolupráce i při tomto šampionátu," řekl Uchytil.

Prvnímu hracímu dni obloha nad Třebíčí příliš nepřála. Z pohledu významu turnaje a aktuálního počasí není zajištění zdárného průběhu podobného sportovního projektu maličkostí. „Určitě to není jednoduché, ale potřebné zkušenosti jsme získali v loňském roce při Mistrovství Evropy kadetů. Pro nás jako organizátory je povinností nabídnout jednotlivým národním týmům potřebné služby," řekl PR manažer Robert Vávra.

Déšť včera pozlobil nejen hráče, ale i organizátory soutěže. Pořadatelé si na nedostatek vody stěžovat nemohli. „Počasí nám příliš nepřálo. Začátek prvního zápasu byl o několik desítek minut odsunut. Díky partě zkušených lidí z třebíčského baseballového klubu Nuclears, kteří se starají o kvalitu hřiště, se ale daří situaci zvládat. Hra je deštěm samozřejmě ovlivněna, o případné změně v programu zápasů mohou rozhodnout komisaři z Evropské baseballové konfederace, kteří jsou neustále na stadionu," doplnil Vávra.

KAMIL ČERNÝ

Autor: Redakce

26.7.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nečekaná žeň čekala třebíčské plavce na podzimní ceně Motorletu, zleva David Svoboda, Sára Doležalová, Barbora Seemanová a Marie Magdalena Davidová.

Plavci Spartaku zářili na podzimní ceně Motorletu

Volby na Třebíčsku.

V Okříškách budou u voleb podepisovat petici na podporu obchvatu

Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku. Podívejte se

Čáslavice - Jedna z nejkrásnějších vyhlídek na Třebíčsku se nachází na nenápadném místě nedaleko kostela a hřbitova u Čáslavic. Místo zvané Hanzalův kopeček skýtá zvláště za slunných podzimních dní půvabné rozhledy do všech světových stran.

Zahrádkáři budou vystavovat tradiční druhy i rarity

Třebíč - Zahrádkáři se chystají v Třebíči ukázat své letošní výpěstky. Od pátku do pondělí promění Zahrádkářský dům ve Švabinského ulici v jednu velkou podzimní zahradu. Uskuteční se tam jubilejní třicátá oblastní výstava ovoce, zeleniny, bonsají a léčivých rostlin.

Na kapotu auta před domem někdo vyryl kosočtverec

Třebíč - Kosočtverec někdo vyryl na kapotu auta Nissan Juke, která stálo před domem v ulici Sv. Čecha v Třebíči.

Veletrh vzdělávání představí v Třebíči nabídky škol

Třebíč - Veletrh vzdělávání Didacta se ve čtvrtek 19. října uskuteční v Třebíči. Cílem veletrhu je podat ucelený přehled o vzdělávacích nabídkách škol a uplatnění v praxi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení