O nedělních spojích se ještě jedná

„Ve středu jsme tenhle problém řešili na radě města. Večerní spoje ve všední dny na lince budou jezdit dál,“ sdělil Vlastimil Bařinka, starosta Moravských Budějovic.

„Zatím jsem spokojený s tím, jak jednání probíhají,“ vyjádřil se Jan Kravar z BK busu. „Konkrétně jde o pět spojů, které ve všední dny pendlují mezi Budějovicemi a Třebíčí od devatenácti do třiadvaceti hodin. Budějovická a jaroměřická radnice jsou v téhle fázi ochotny poskytnout dotaci.“ Drobnou změnou bude pouze skutečnost, že noční autobus už nebude vyjíždět z Boroviny, ale rovnou ve čtvrt na jedenáct od třebíčského autobusového nádraží. „Neděle je zatím v jednání,“ dodal Kravar.

Večerními linkovými autobusy jezdí široké spektrum cestujících. Kromě těch, kteří pracují přes čas nebo mají odpolední směnu, je spoj výhodný i pro ty, kdo chtějí vyrazit do kina či za zábavou.

„Můžu jít bez problémů na film, zastávka je vlastně docela blízko. Když chci chvíli posedět s kamarádkou, nemusím řešit, kdo odřídí auto,“ zhodnotila Jana Melichová z Moravských Budějovic.

Zástupci BK busu a zřizovatelů autobusových linek – radnice Třebíče, Jaroměřic nad Rokytnou a Moravských Budějovic - se ještě sejdou v pondělí, aby doladili smlouvu a učinili definitivní rozhodnutí.